Nezoufejte, že své finanční problémy nevyřešíte

Jak informuje portál Ammado, podle průzkumu, který provedla mBank na vzorku tisíc Slováků a Čechů, již není rozhodující úroková sazba, ale rychlost poskytnutí.

Problém však je, že banky mnoho klientů odmítnou, protože nesplňují přísné podmínky nebo žádají doložení dokumentů a vyřizování půjčky trvá příliš dlouho.

Nezoufejte, že své finanční problémy nevyřešíte, stále jsou tu nebankovní společnosti. Přijdou opravdu vhod zejména v případě, kdy se chcete vyhnout zdlouhavému vyřizování a peníze potřebujete opravdu rychle. Takové společnosti mohou být opravdu užitečné, ale třeba vědět, jak si tu správnou půjčku vybrat a na jaké věci si třeba dát pozor.

Úrok není jediný důležitý ukazatel
Než se dostanete k samotné rychlé půjčce, měli byste znát několik pojmů a jejich vysvětlení, které jsou klíčové před samotným půjčením. Při rychlé půjčce se vám totiž může stát, že si vyberete takovou, kterou byste si za normálních okolností vůbec nevzali a dokonce se nad ní ani nezamýšleli.

Z reklam jsme zvyklí, že finanční instituce propagují výhodnost svých půjček prostřednictvím nízkých úrokových sazeb. Ano, úroková míra je důležitá, ale tvoří pouze část celku, který vyjadřuje zkratka RPSN.

RPSN neboli roční procentní sazba nákladů, kromě úroku vyjadřuje i jiné poplatky, které kolem půjčky budete muset zaplatit, například poplatky za vybavení, pojištění a podobně.

Kdysi se běžně stávalo, že RPSN při nebankovních úvěrech dosahovalo hodnoty i 100%. Novela zákona z dubna roku 2015 a povinné získávání licencí od NBS pročistili trh od pofidérní společností a v současnosti musí i nebankovky dodržovat stanovená pravidla.

https://www.zoznam.sk/firma/3379281/europefin-se-bratislava

Úvod